Aktualności

Jednostki OSP oraz THW rozpoczęły wspólne szkolenia

fot. MW

Dziś rano rozpoczęły się wspólne ćwiczenia jednostek OSP z Gminy Ozimek z zaprzyjaźnioną jednostką THW z Hann. Muenden w Niemczech. Tematem jest ochrona przeciwpowodziowa – walka z żywiołem, który w ostatnich latach dotykał mieszkańców naszej gminy.

Rano o 9:00 wszyscy ochotnicy zebrali się w świetlicy wiejskiej w Antoniowie, gdzie naszych gości przywitał zastępca burmistrza Zbigniew Kowalczyk, życząc im udanych ćwiczeń oraz miłego pobytu w naszej gminie.

Przypominamy, że nasze jednostki OSP współpracują z THW Hann. Muenden od 2012 roku i zorganizowały już wspólnie szereg ćwiczeń w Polsce i w Niemczech. Szczególnie cieszy, że nasza gmina jest w tej dziedzinie prekursorem, ponieważ rozpoczęła tego typu przedsięwzięcia przed oficjalnym zawarciem współpracy na arenie państwowej pomiędzy Warszawą i Berlinem. Również z tego powodu porozumienia podpisywano na terenie naszego województwa.

Dziś odbywają się ćwiczenia na wale w miejscowości Schodnia polegające na budowie umocnień na wałach, jeżeli następuje ich przesiąkanie. W ćwiczenia zaangażowano wszystkie 8 jednostek z naszej gminy.

Działania koordynują Prezes Zarządu ZOSP w Ozimku Marek Elis oraz Komendant Gminny Andrzej Jakubiec, jak również Florian Suslik reprezentujący THW.

W sobotę 7 września ochotnicy będą ćwiczyć na Czarnym Dole w Krasiejowie, gdzie będą m.in. używać pompy wysokiej wydajności będącej na stanie OSP w Antoniowie.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-01-24 14:24
  • |
  • Licznik odwiedzin: 55 499 099