Aktualności

Wizyta LGD "Przeżycie Kulturowe Szwajcaria Frankońska"

fot. MW

6 sierpnia naszą gminę odwiedzili przedstawiciele LGD „Przeżycie Kulturowe Szwajcaria Frankońska - Leader Aktionsgruppe Kulturerlebnis Fränkische Schweiz” z Forchheim, którzy przyjechali, by poznać „Krainę Dinozaurów” oraz nasz region.

Nasi zachodni przyjaciele organizują dla swoich członków co roku wyjazd studyjny, do któregoś z państw sąsiednich. W tym roku ich celem była Polska.

Na terenie Gminy Ozimek mogli skosztować prawdziwego śląskiego obiadu – rolady z kluskami i modrą kapustą, który przygotowała p. Lidia Schroll, a następnie udali się do Muzeum Paleontologicznego, gdzie p. Sylwia Widawska opowiedziała im o specyfice tego terenu. Przedstawiła nie tylko najstarszą historię Krasiejowa, ale także pozostałości dinozaurów, które tu odkryto.

Po tym wszyscy odwiedzili siedzibę naszego LGD, gdzie gości przywitali prezes Anna Golec oraz burmistrz Jan Labus. Nasz włodarz wyraził wielkie zadowolenie z wizyty, dodając, że ma nadzieję, na kolejne wizyty turystyczne w Gminie Ozimek i całym obszarze LGD, który ma bardzo bogatą ofertę dla każdego.

Obie LGD przedstawiły także w formie prezentacji multimedialnych po krótce najważniejsze informacje o swojej specyfice, czym się zajmują oraz w jaki sposób są finansowane. Ponadto była okazja by podebatować nad ewentualnymi polami współpracy.
Naszych gości poczęstowano także smakołykiem regionalnym - śląskim kołaczem oraz herbatą z naszego LGD.

Ostatnim punktem wizyty był Żelazny Most Wiszący w Ozimku, na którym przedstawiciele Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi opowiedzieli na najdawniejszych dziejach Ozimka, wielkich sukcesach naszej huty oraz wybitnych wynalazkach i osobistościach, które związały swoją pracę zawodową z Ozimkiem. Zaprezentowali także tradycyjne hutnicze mundury i opowiedzieli o reaktywowanym bractwie kurkowym.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-08-07 08:01
  • |
  • Licznik odwiedzin: 57 956 915