Aktualności

Gala - 15 lat opolskiej nauki i edukacji w Unii Europejskiej: Gmina Ozimek wśród wyróżnionych

fot. DK
fot. DK

15 maja br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu zorganizowano galę – „15 lat opolskiej nauki i edukacji w Unii Europejskiej”.

W godzinach porannych zaproszono uczniów, na których czekało szereg atrakcji i zabaw.

Z gminy Ozimek uczestniczyli uczniowie ze Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku, którzy otrzymali zaproszenie w uznaniu za realizację licznych projektów wspieranych przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Zaś popołudniu odbyła się główna część, podczas której nasza gmina została wyróżniona za pozyskiwanie z sukcesem środków europejskich na rozwój edukacji w Województwie Opolskim w latach 2004-2019, a symboliczny dyplom odebrał burmistrz Jan Labus.

Do największych przedsięwzięć należały m.in. Termomodernizacja budynku Przedszkola Publicznego nr 2 w Ozimku, Poprawa efektywności energetycznej Gminnego Zespołu Szkół w Ozimku poprzez termomodernizację obiektu oraz wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych oraz POKL "Szkoła pełna pomysłów".

Podczas gali marszałek Andrzej Buła podziękował także wszystkim włodarzom, dyrektorom i pracownikom oświaty, którzy przyczynili się do rozwoju nauki i edukacji w naszym województwie.

Wśród uczestników byli także dyrektorzy - Danuta Kłysińska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku) - i Elżbieta Pluta (Publiczna Szkoła Podstawowa w Dylakach).

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-06-05 14:22
  • |
  • Licznik odwiedzin: 57 231 028