Aktualności

Wielkanocne tradycje, symbole i stroiki- warsztaty florystyczne w Krasiejowie.

fot. SW
fot. SW

W piątek dn. 12.04. 2019r., w świetlicy „Starej szkoły” zebrali się uczestnicy rodzinnych wielkanocnych warsztatów florystycznych. Warsztaty pod nazwą "Ostern-Generationsübergreifendes Workshop zu Ostertraditionen und Sitten in DFK Krascheow" odbyły się w ramach projektu "Begegnungsstättenarbeit 2019" i były finansowane ze środków Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Wkład własny pochodził ze środków funduszu sołeckiego.

Celem międzypokoleniowego spotkania było poznanie wielkanocnych tradycji, symboli, zwyczajów oraz technik dekoracyjnych, rozwijanie kreatywności artystycznej i przekazywanie tych wartości młodemu pokoleniu, aby pielęgnowało je w swoim przyszłym życiu. Współpraca dzieci z rodzicami podczas wspólnej zabawy daje radość, a jednocześnie poczucie bezpieczeństwa. W ramach projektu odbyły się też warsztaty językowe dla dzieci i dorosłych, które w języku niemieckim poprowadziła Sylwia Widawska. Dzieci w pracy twórczej poznawały słownictwo, zwyczaje i obrzędy wielkanocne. Efektem ich pracy były rysunki i stroiki wielkanocne. Dorośli pracując pod czujnym okiem pani Katarzyny Sklorz z "Kati Flowers" wykonali wiele pięknych prac artystycznych w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. W trakcie spotkania do świetlicy zawitał sołtys Tadeusz Markulak gratulując zebranym frekwencji i uzdolnień.

Składamy podziękowania naszej florystce za poprowadzenie warsztatów, a panu Martinowi Konietzko za napisanie projektu na pozyskanie środków. Sprawami organizacyjnymi i przygotowaniem poczęstunku kawowego zajęły się panie Jolanta Podkowa i Sylwia Widawska. Warsztaty były zorganizowane przez koło DFK i Radę Sołecką wsi Krasiejów.

DFKi RS

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-08-21 13:44
  • |
  • Licznik odwiedzin: 52 772 243