Aktualności

I Wielkie Ozimskie Sprzątanie za nami

fot. MW

13 kwietnia br. zorganizowano I Wielkie Ozimskie Sprzątanie. Akcja, której głównym celem było nie tylko wysprzątanie leśnych terenów spacerowych na granicy północno-wschodniej miasta, a przede wszystkim edukacja i samodysplinowanie się społeczeństwa w zakresie zapobiegania zaśmiecaniu miasta i okolic, była wielkim sukcesem.

Mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych – zimna temperatura, a do tego opady deszczu – we wspólnym sprzątaniu udział wzięło kilkunastu mieszkańców. A udało im się zebrać aż 7 m3 śmieci – pełny kontener KP7! Sprzątający mogli znaleźć przeróżne przedmioty – opony, wędki, szkło, jak również wiele innych śmieci.

Burmistrz Ozimka Jan Labus składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy przyłączyli się do akcji – „I Wielkiego Ozimskiego Sprzątania”. Szczególnie cieszy, że zaangażowali się także młodzi mieszkańcy Ozimka, którym wizerunek miasta nie jest obojętny.

Jednocześnie prosimy by mieszkańcy, a w szczególności właściciele garaży w okolicach lasu zwracali uwagę i bacznie obserwowali oraz pilnowali okolicy i ich bezpośredniego sąsiedztwa, ponieważ tam znajdowało się najwięcej odpadów.

Jeżeli ktoś wie, kto zgubił narty, które pojawiły się w lesie w dzień przed akcją sprzątania prosimy o informację (narty zamieszczono w galerii).

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-08-21 13:44
  • |
  • Licznik odwiedzin: 52 773 601