Aktualności

Schodnia: Kanalizacja i drogi

fot. MW

Ponad pięćdziesięciu mieszkańców wzięło udział w zebraniu wiejskim w Schodni, które odbyło się 9 kwietnia 2019 r. Najważniejszymi tematami były kanalizacja wsi oraz odbudowa dróg. Ponadto rozmawiano o dofinansowaniach do wymiany pieców i programie rządowym „Czyste powietrze”.

Na wstępie sołtys Julita Widera przywitała zaproszonych gości Burmistrza Ozimka Jana Labusa, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Ozimku Aldonę Koczur, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Ozimku Marka Elisa, Radnego Powiatu Opolskiego Antoniego Gryca, prezesa PGKiM Mirosława Wiciaka oraz Mariusz Mrowca reprezentanta Mostostalu -głównego wykonawcy budowy kanalizacji.

Burmistrz poinformował, że mieszkańcy muszą jeszcze poczekać na odbudowę dróg, aż do zakończenia prac ziemnych, dopiero wtedy gmina przystąpi do robót polegających na odtworzeniu nawierzchni. Dodał, że obraz miejscowości bardzo się zmieni, poszerzona zostanie ul. ks. P. Gołąba, a ponadto na terenie sołectwa powstanie nowa firma.

Mirosław Wiciak zapewnił, że mimo licznych uwag inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem, a powinna się nawet zakończyć szybciej niż zakładano. W kwestii dalszej rozbudowy sieci na tereny nieobjęte projektem, będzie trzeba poczekać, aż do zakończenia trwającej inwestycji. Poruszano także kwestie związane z usunięciem szkód na posesjach, które zostały spowodowane budową kanalizacji, jak również odtworzeniem systemów odprowadzania wody deszczowej z ulic. Wykonawca zapewnił jednak, że wszystko zostanie przywrócone do stanu pierwotnego.

Mieszkańcy wnioskowali także o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu dróg DK 46 z ul. ks. P. Gołąba i ul. ks. P. Kuczki oraz usytuowaniu w tym wyjątkowo niebezpiecznym punkcie sygnalizacji świetlnej.

Zaproszeni goście mówili także o dofinansowaniu do wymiany pieców – burmistrz o dofinansowaniu z budżetu gminy, Antoni Gryc o dofinasowaniu z budżetu powiatu, zaś Norbert Kadela i Krzysztof Adamiec przybliżyli zgromadzonym rządowy program „Czyste powietrze.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-07-19 10:26
  • |
  • Licznik odwiedzin: 51 637 644