Aktualności

"I w lewo i w prawo i krok do przodu!" - współpraca dwóch grup przebiega pomyślnie

fot. Dialog

Przez trzy dni można było usłyszeć formuły tańca w sali DFK w Dylakach. 24 tancerk i tancerzy tańczyło w 3 okręgach, kwadrylach. Młodzi ludzie szybko tłumaczyli formę krótkiego komunikatu o tańcu na właściwe kroki i figury. Było dużo pracy, ale także mnóstwo śmiechu i radości w ten pracowity weekend od 29.06. 2018 do 1.07.2018.

Grupa „Fröhlicher Kreis" z Bergisch Gladbach i grupa „Dialog" z Dylak przygotowywały się razem do udziału w Europeade w Portugalii w lipcu tego roku. Po raz trzeci obie grupy współpracowały, aby uczestniczyć w tegorocznej Europeadzie, jako ambasadorowie śląskiej kultury i strojów (rok temu obie grupy były razem w Turku w Finlandii, a dwa lata temu w Namur w Belgii). Wraz ze wszystkimi innymi grupami śląskimi, które współpracują z Arbeitsgemeinschaft Schlesischer Trachten z Niemiec, przygotowali spektakle, choreografie parad oraz choreografie do występów w Viseu. Aby to osiągnąć, szefowa zaprzyjaźnionej grupy Bernadette Glattki i para taneczna z „ Fröhlicher Kreis” z Bergisch Gladbach przybyli do Dylak, aby uczyć tancerzy z „ Dialogu” wspólnych choreografii i przypisanych tańców repertuarowych – razem 14 choreografii!!! Po pracowitym i wyczerpującym weekendzie Szefowa z „Fröhlicher Kreis” była bardzo zadowolona z pracy i zaangażowania młodych ludzi no i oczywiście wyniku pracy. „Pracowaliśmy dobrze" - mówi – „Europeade 2018 może nadejść. Wszyscy są bardzo dobrze przygotowani.” „Europeade” to największy europejski festiwal kultury narodów i widowisko folklorystyczne, które odbywa się corocznie w zmieniających się lokalizacjach w Europie. W przybliżeniu 5000 ludzi i tancerzy z 220 regionów i krajów europejskich spotyka się, aby dzielić kulturę, taniec i muzykę. A wśród członków założycieli tego ważnego wydarzenia byli Ślązacy.

Grupa „ Dialog” pragnie podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji oraz w przeprowadzeniu tego wspaniałego przedsięwzięcia, którzy zadbali o posiłki oraz przejazdy na lotnisko.

 

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-09-24 17:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 42 158 911