Aktualności

Dożynki w Dylakach i Biestrzynniku

Dożynki Biestrzynnik (3)
Dożynki Biestrzynnik (3)

W Biestrzynniku świętowano w świetlicy wiejskiej, gdzie starostowie dożynek: Patrycja i Krzysztof Bursy przekazali bochen chleba burmistrzowi Janowi Labusowi. Podziękowania i życzenia złożył również rolnikom radny powiatowy Antoni Gryc. Uroczystość połączono z otwarciem „Izby Ołmy i Ołpy”, czyli utworzonej w byłej remizie strażackiej izby regionalnej. Inicjatorką jej utworzenia była sołtys Edyta Czaplik, Uroczystego otwarcia dokonała ona w towarzystwie burmistrza Jana Labusa i Joachima Świerca, który przekazał do izby wiele eksponatów.

W Dylakach świętowano w namiocie ustawionym na placu za restauracją „Neli”. Burmistrz Jan Labus i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Aldona Góźdź obdzielili wszystkich chlebem przekazanym przez starostów dożynek: Romualdę Barczik i Norberta Jonczyka. W części artystycznej występowały dzieci z przedszkola i Szkoły Podstawowej w Dylakach oraz zespół taneczno-wokalny „Dialog”. Pomimo padającego deszczu, na dożynkową biesiadę przy kołaczu i kawie przyszło sporo mieszkańców. Świętowano do późnego wieczora.

Dożynki Biestrzynnik (1)Dożynki Biestrzynnik (2)Dożynki Biestrzynnik (4)Dożynki Biestrzynnik (5)Dożynki Dylaki (1)Dożynki Dylaki (2)Dożynki Dylaki (3)Dożynki Dylaki (4)

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-04-19 13:25
  • |
  • Licznik odwiedzin: 39 047 897