Reprezentacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP) z Gminy Ozimek uczestniczyła w Międzynarodowych dziecięcych zawodach strażackich w mieście partnerskim Rymarzów. Drużynę tworzyła młodzież z Ochotniczych Straży Pożarnych w Antoniowie, Chobiu i Krzyżowej Dolinie.

Inicjatywę zorganizowano w dniach 14-16 czerwca 2024 r. w ramach projektu pn. „Mezinárodní dětské hasičské závody / Międzynarodowe dziecięce zawody strażackie”, dofinansowanego ze środków Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pradziad. Interreg Republika Czechy - Polska 2021-2027. Gmina Ozimek była partnerem projektu.

Głównym celem było umożliwienie uczestnikom z Polski i Czech nawiązania wzajemnych kontaktów i przyjaźni w ramach wspólnych działań oraz wymiana doświadczeń opiekunów pracujących z dziećmi w straży pożarnej.

Podczas trzech pięknych dni, pełnych emocji i wrażeń, młodzież z Ozimka mogła sprawdzić swoje umiejętności z zakresu gaszenia pożarów z rówieśnikami z Rymarzowa. Ozimskie MDP spisało się świetnie i osiągnęło bardzo dobry wynik podczas zawodów. Sztafeta była najważniejszym elementem rywalizacji, podczas której nasi reprezentanci pokazali swoje umiejętności i duże zaangażowanie.

Ponadto mogli poznać funkcjonowanie ochotniczych straży pożarnych w naszym mieście partnerskim.

Gościom z Polski zaprezentowano ofertę kulturalną i rekreacyjną regionu, m.in. spacerowali po górach i mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Opiekunami grupy byli Rajmund Klitza (OSP Schodnia), Ireneusz Kołodziejczyk (OSP Krzyżowa Dolina), Andrzej Pańczyk (OSP Antoniów) i Denis Jośko (OSP Chobie).

Galeria
 do góry