Ochotnicza Straż Pożarna w Schodni w ubiegłym roku świętowała 95-lecie działalności. To jedna z najwyżej ocenianych OSP w regionie, która stale podnosi poziom gotowości bojowej i umiejętności w zakresie ratowniczo-gaśniczym strażaków.

26 sierpnia jednostce oficjalnie przekazano samochód operacyjno-pożarniczy, który pozyskano z Komendy Miejskiej PSP w Opolu. Zastąpi wysłużonego Forda i zapewni jeszcze lepszą gotowość operacyjną ochotników.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Violetta Porowska, Komendant Miejski PSP w Opolu st. bryg. Arkadiusz Margoszczyn, Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Opolu Florian Ciecior, Burmistrz Ozimka i Honorowy Druh OSP Schodnia Mirosław Wieszołek. Ponadto uczestniczyli liczni mieszkańcy i poczty sztandarowe z jednostek OSP z terenu Gminy Ozimek.

W ceremonialnym akcie klucze do samochodu odebrali druhowie Rajmund Klitza i Denis Elis.

Podniosłej ceremonii towarzyszył szereg podziękowań i gratulacji.

Prezes Marek Elis podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w pozyskanie wozu. Jednocześnie zaznaczył, że było to możliwe dzięki dobrej współpracy z Komendą PSP w Opolu oraz Gminą Ozimek.

„Gratuluję Ochotniczej Straży Pożarnej w Schodni pozyskania nowego wozu operacyjno-ratowniczego oraz życzę, by dobrze służył mieszkańcom Schodni i wszystkim mieszkańcom Gminy Ozimek” – te słowa Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek skierował do Prezesa OSP Schodnia Marka Elisa i zgromadzonych druhów.

Galeria
 do góry