W niedzielę, 6 lutego 2022 roku, w sali widowiskowej Domu Kultury w Ozimku odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt Sportowca Roku 2021.

Oficjalnego rozpoczęcia Gali Sportowca Roku dokonał dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Banik, który powitał wszystkich zgromadzonych na sali. Następnie miejsce na mównicy zajął Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek, który pogratulował wszystkim nominowanym i podkreślił ważną rolę kultury fizycznej w społeczności Gminy Ozimek. Głos zabrał również przedstawiciel Rady Miejskiej w Ozimku Marceli Biskup oraz przewodniczący Młodzieżowej Rady MiejskiejPiotr Bloszczyk.

Wyniki głosowania w kategorii Sportowy Zespół Roku przedstawił Rober Konowalik, który miał zaszczyt wręczać statuetkę zwycięzcy Zespołowi DELEMENT.

W kategorii Trener Roku zwyciężyła Daria Bejm – instruktorka zespołu Diament, która odebrała nagrodę z rąk Zastępcy Burmistrza Ozimka Andrzeja Brzeziny.

Z kolei w kategorii Sportowiec Roku nagrody za trzy pierwsze miejsca wręczał Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek. Trzecie miejsce na podium zajął Edmund Machnik z Klubu Sportowego Krasiejów – strzelec wyborowy w lidze okręgowej. Drugie miejsce przypadło Adamowi Wiesbachowi – młodemu piłkarzowi, który dzięki swoim wybitnym zdolnościom zapewnił sobie miejsce w drużynie Górnika Zabrze. Najbardziej zaszczytne, pierwsze, miejsce zdobył Rafał Jurczyński – lekkoatleta, który miłością i pasją do sportu zaraża dzieci, młodzież i dorosłych nie tylko z Gminy Ozimek. Największym, dotychczas, sukcesem Rafała Jurczyńskiego był z pewnością złoty medal na PZLA Mistrzostwach Polski Seniorów w Łodzi w sztafecie 2x 2x 400m. Ponadto zawodnik ten zajął I. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w sztafecie 4x 400m w kategorii Open oraz w klasyfikacji AZS i Uczelni Technicznych.

Galę uświetniły występy przedstawicieli Studia Piosenki Nonet, którzy wykonali utwory polskich i zagranicznych artystów.