W ostatnim czasie mieszkanka naszej gminy Natalia Szponder startowała na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan, które odbyły się 11 października br. w Stargardzie Szczecińskim. Uczestniczyło w nich 260 zawodników z 30 klubów. Natalia startowała w czterech kategoriach. Ogólnie zdobyła 2 złote medale w kata drużynowego juniorek (18-20 lat) oraz seniorek. Następny dobytek to 3 miejsce w kata indywidualnego juniorek 18-20 lat.  W klasyfikacji medalowej Klub Karate Nidan zajął bardzo wysokie - 3 miejsce i niniejszym osiągnął najlepszy wynik z wszystkich klubów z Opolszczyzny.

Następny tydzień zawodniczka miała też bardzo wyczerpujący. W dniach 17 do 19 października 2014 roku w Centralnym Ośrodku Sportu przygotowań olimpijskich w Zakopanem odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kumite, przed Mistrzostwami Świata Karate WKF, które odbędą się od 05-09.11.2014 roku w Bremen/Niemcy. W zgrupowaniu Natalia uczestniczyła jako jedyna zawodniczka z klubu.

Niestety nie dostałam powołania, ponieważ Kadra Narodowa w ogóle nie powołała na te zawody kobiet w konkurencji wagowej -55kg, w której ja startuję- mówi Natalia.

Tydzień później 25 października odbyły się Mistrzostwa Polski Karate WKF w Legnicy. Organizatorem Mistrzostw był Klub Karate Shotokan „Tora” z Legnicy. Uczestniczyło w nich 310 zawodników z 48 klubów. Nasza zawodniczka wypadła rewelacyjnie stając na podium trzy razy. W konkurencji kumite ind. kobiet U-21 -55kg Natalia została Mistrzynią Polski, drugi medal także złoty zajęła drużynowo z koleżankami z klubu w konkurencji kata kobiet U-21. W podobnym składzie dziewczyny zajęły 2 miejsce w kumite drużynowym kobiet.

Następne tygodnie będą dla Natalii przygotowaniami do Mistrzostw Europy Karate Shotokan w Szwajcarii. Już za dwa tygodnie czeka ją kolejne zgrupowanie Kadry Narodowej kata i kumite w Centralnym Ośrodku Sportu przygotowań olimpijskich w Spale, na którym oficjalnie trenerzy powołają zawodników na ww. zawody.