Gmina Ozimek siedziba: Urząd Gminy i Miasta w Ozimku ul. ks.Jana Dzierżona 4b
tel. (+48) 77 462 28 00; fax (+48) 77 462 28 11
e-mail: sekretariat@ugim.ozimek.pl
www: ozimek.pl
Data wydruku: 2018-01-18 18:44:51

Aktualności

Pływanie

W dniu 14.10.2017 r. na Pływalni DELFIN w Dobrodzieniu zorganizowano XII  Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia dla zawodników w wieku 12 lat i młodszych. W zawodach tych wystartowała czwórka młodych pływaków z naszej gminy - Marta Rakowska i Natalia Olczyk z Krasiejowa oraz Tymoteusz Stasiukiewicz z Ozimka i Dawid Bylak z Grodźca, którzy na co dzień trenują pływanie w Dobrodzieniu i reprezentują Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Marta Rakowska podczas zawodów startowała w trzech konkurencjach: 50m oraz 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym. Wygrywając wszystkie swoje konkurencje zdobyła trzy złote medale oraz zapewniła sobie tytuł Najlepszej Zawodniczki Zawodów wśród rówieśniczek. Osiągnięte wyniki zagwarantowały Marcie również Puchar Burmistrza Dobrodzienia w kategorii OPEN.

Uzyskane czasy są dobrą prognozą przed rozpoczynającym się zimowym sezonem pływackim 2017/2018.

Podczas zawodów Martę spotkała miła niespodzianka. Pani Prezes Opolskiego Okręgowego Związku Pływackiego - Zofia Kozina-Oloś, reprezentująca Polski Związek Pływacki, dokonała uroczystej dekoracji i wręczyła Marcie złoty medal za zajęcie I miejsca w Wielobojowych Mistrzostwach Polski dziewcząt 11 letnich w roku 2017, które odbywały się korespondencyjnie na przełomie maja i czerwca w całym kraju. Podczas gratulacji Pani Prezes OOZP podkreśliła, iż Sekcja Pływacka VEGA z Dobrodzienia mimo, że należy do małych ośrodków szkolenia pływackiego, to jednak posiada w swoich szeregach najlepszą 11-letnią zawodniczkę w Polsce, która zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki w kraju po raz drugi z rzędu. Do gratulacji dołączyła Burmistrza Dobrodzienia – Pani Róża Koźlik, która ufundowała nagrodę specjalną dla zawodniczki reprezentującej sekcję z Dobrodzienia. 

Tymoteusz Stasiukiewicz w zawodach startował w trzech konkurencjach: 50m oraz 100m stylem klasycznym i 200m stylem zmiennym. Wyścigi w jego koronnym stylu klasycznym pozwoliły uzyskać Tymkowi dwukrotnie, nielubiane przez zawodników - czwarte miejsce wśród jego rówieśników w kategorii chłopców 12 lat.

W zawodach po raz pierwszy wystartowali również kolejni mieszkańcy Gminy Ozimek - Natalia Olczyk i Dawid Byłak, którzy od września dołączyli do sekcji pływackiej VEGA  Dobrodzień.

Natalia Olczyk - lat 7 - startując pierwszy raz w zawodach pływackich, popłynęła na dystansie 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym. Jako najmłodsza zawodniczka zawodów otrzymała okolicznościowy puchar i upominki.

Dawid Bylak - lat 9 - w swoich pierwszych zawodach wystartował m.in. w konkurencjach 50m oraz 100m stylem dowolnym zajmując odpowiednio 13 i 12 miejsce.

Nowym zawodnikom Sekcji VEGA Dobrodzień należą się szczególne gratulacje za przełamanie własnych lęków i barier oraz podołanie wyzwaniom startów na długich, jak dla początkujących pływaków, dystansach .

W zawodach brało udział 102 zawodników z 13 klubów i sekcji pływackich z Częstochowy, Gliwic, Strzelec Opolskich, Opola, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Zdzieszowic i Dobrodzienia.

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia składa serdeczne podziękowania Spółce HDT-Polska z Ozimka oraz firmie Bruktermm–Bis Materiały Budowlane z Krasiejowa za wsparcie organizacyjne zawodów oraz ufundowanie upominków i nagród rzeczowych dla uczestników zawodów.