Aktualności

Liczba odsłon: 567492

Pływanie

Pływanie 1
Pływanie 1

W dniu 22.04.2017 r., pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Legnica, zostały zorganizowane VII Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego. W zawodach mogli startować zawodnicy w wieku 10-16 lat. Organizatorem zawodów był klub sportowy WANKAN Legnica oraz Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki.

W zawodach udział wzięli Marta Rakowska z Krasiejowa i Tymoteusz Stasiukiewicz z Ozimka, oboje reprezentujący Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Marta Rakowska zanotowała bardzo udany start w zawodach pływackich przeprowadzonych w Legnicy. Podczas startów indywidualnych trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium w kategorii dziewcząt 11 lat, zdobywając złote medale. A w konkurencji sztafetowej dziewcząt na dystansie 4x50m stylem zmiennym wraz z koleżankami z sekcji wywalczyła brązowy medal.

Podczas zawodów Marta wystartowała w trzech konkurencjach indywidualnych: 50m stylem motylkowym, 100m w swoim koronnym stylu dowolnym i 200m stylem zmiennym. Natomiast w rywalizacji drużynowej, w konkurencji sztafetowej kobiet 4x50m stylem zmiennym, Marta płynąc na ostatniej zmianie ulubionym stylem dowolnym przyprowadziła swoją ekipę na 3 miejscu. Był to debiut Marty w konkurencjach sztafetowych i od razu medalowy. Marta poprawiała swoje wyniki czasowe w każdej konkurencji, co pozytywnie pozwala oceniać jej przygotowania do trwającego sezonu pływackiego i zbliżających się zawodów o randze Mistrzostw Polski. Dzięki osiągniętym wynikom indywidualnym Marta zdobyła Puchar Prezesa DOZP dla Najlepszej Zawodniczki Zawodów w swojej kategorii wiekowej. Zdobycze medalowe Marty oraz jej ekipy klubowej przyczyniły się do sukcesu Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, która w klasyfikacji medalowej zajęła wysokie 2 miejsce na 16 sklasyfikowanych klubów, ustępując jedynie ekipie pływaków z Juvenii Wrocław.

Tymoteusz Stasiukiewiczbrał udział w zawodach w kategorii chłopców 12 lat. Tymek startował w dwóch konkurencjach: 100m stylem klasycznym oraz 100m stylem dowolnym, w których zajął odpowiednio 8 i 19 miejsce.

W Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Legnicy udział wzięło 325 zawodników z 16 sekcji i klubów sportowych.

Udział pływaków w zawodach odbył się dzięki wsparciu organizacyjnemu  Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia KRS 0000157060, które przy tej „medalowej okazji” zwraca się z gorącą prośbą o przekazywanie 1% swojego podatku na dalsze wspieranie i promowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierowana jest do kibiców i sympatyków sportu pływackiego, których nie brakuje wśród społeczności Miasta i Gminy Ozimek, o czym świadczy znacząca ich frekwencja na Pływalni Delfin w Dobrodzieniu.

Pływanie 2Pływanie 3Pływanie 4Pływanie 5Pływanie 6Pływanie 7Pływanie 8Pływanie 9

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2017-05-28 19:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 32 927 129