Aktualności

Liczba odsłon: 520486

Pływanie

pływanie
pływanie

W dniu 11.03.2017 r. na terenie najnowocześniejszego 50 metrowego basenu olimpijskiego w Polsce, w Centrum Sportu i Rekreacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sportu oraz Miasta Stołecznego Warszawa, zostały zorganizowane już IV Zawody Eliminacyjne w ramach Ogólnopolskich Zawodów Pływackich z cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka” edycja 2016/2017 dla dzieci i młodzieży w wieku 9 -14 lat. Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa.

Marta Rakowska z Krasiejowa, reprezentująca Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień, udanie rozpoczęła letni sezon pływacki roku 2017. Podczas swojego pierwszego występu w obecnym sezonie dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium w kategorii dziewcząt 11 lat, zdobywając złote medale.

Podczas zawodów Marta wystartowała w dwóch konkurencjach: 100m w swoim koronnym stylu dowolnym oraz 200m stylem zmiennym. Na uwagę zasługuje fakt, iż na początku sezonu pływackiego Marta poprawiła dotychczasowe swoje wyniki czasowe w obu stylach.  Jest to pozytywny prognostyk na progu właśnie rozpoczynającego się sezonu letniego i efekt dobrze przepracowanego zimowego obozu pływackiego w okresie ferii szkolnych.

Pozytywny wpływ na Martę miało także spotkanie, do którego doszło podczas jej treningu w dniu poprzedzającym zawody. Na pływalni obecny był Paweł Korzeniowski - czterokrotny Olimpijczyk, Mistrz Świata i Rekordzista Europy w pływaniu, specjalista stylu motylkowego, który niedawno zakończył karierę zawodniczą, a rozpoczął pracę trenerską z młodzieżą. Spotkanie, które zakończyło się wspólnymi gratulacjami, życzeniami powodzenia w startach i pamiątkowymi fotografiami - nie pozostało bez wpływu na mobilizację młodej zawodniczki, co udowodniła podczas medalowych startów w eliminacyjnych zawodach „Od Młodzika Do Olimpijczyka” 2016/2017.

Cykliczne zawody pływackie „Od Młodzika do Olimpijczyka” cieszą się coraz większą popularnością wśród sekcji pływackich z całej Polski, o czym świadczy rekordowa liczba uczestników eliminacyjnych zawodów. W zawodach udział wzięło 1142 zawodników z 93 sekcji i klubów sportowych, w tym 587 dziewcząt.

Udział naszej pływaczki w zawodach odbył się dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia KRS 0000157060, które przy tej „medalowej okazji” zwraca się z gorącą prośbą o przekazywanie 1% swojego podatku na dalsze wspieranie i promowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży. Prośba o wsparcie szczególnie kierowana jest do kibiców i sympatyków sportu pływackiego, których nie brakuje wśród społeczności Gminy Ozimek, o czym świadczy znacząca ich frekwencja na Pływalni Delfin w Dobrodzieniu.

pływaniepływaniepływaniepływaniepływanieMarta w towarzystwie koleżanki i Pawła Korzeniowskiego

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2017-04-28 14:22
  • |
  • Licznik odwiedzin: 32 439 547