Aktualności

Liczba odsłon: 484719

Kompleks Boisk Orlik w Ozimku

ORLIK - LIGA ZAKONCZENIE 2016
ORLIK - LIGA ZAKONCZENIE 2016

Amatorska Ozimska Liga Orlika „Jesień 2016” zakończona. Tym razem do walki o mistrzostwo ozimskiej ligi przystąpiło dziewięć zespołów w tym dwie drużyny spoza terenu gminy. Rywalizacja  rozpoczęła się 30 września i tak przez kolejne 8 tygodni (z przerwą 11 listopada) drużyny biorące w niej udział walczyły na boisku o punkty i jak najlepsze wyniki. Już przed rozpoczęciem ostatniej kolejki wiadomo było, że z pucharem za pierwsze miejsce do Opola powróci drużyna Dylu Team, która w poprzedniej rundzie spotkań zapewniła sobie mistrzostwo. Emocji jednak nie brakowało, ponieważ pozostała kolejność zespołów w tabeli ciągle stała pod znakiem zapytania.

Wyniki IX kolejki:

Nierdzewni FC – Dębska Kuźnia  1:6

All Stars – Szybcy i Wściekli  14:2

10 Niedziela – Total Team 2:0

Dylu Team – Wzorowi 2:0

Pauza: Orlik Ozimek

Po ostatnim gwizdku sędziego IX kolejki spotkań wszystko było już jasne. Zwyciężył zespół Dylu Team, na drugim miejscu uplasowała się drużyna 10 Niedziela a na trzecim Orlik Ozimek. Pozostałe miejsca: 4 All Stars, 5 Dębska Kuźnia, 6 Wzorowi, 7 Nierdzewni FC, 8 Total Team i 9 Szybcy i Wściekli.

Uroczystego zamknięcia rozgrywek ligowych Jesień 2016 dokonał Burmistrz Ozimka Jan Labus wręczając wszystkim drużynom puchary oraz nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem uznano Marcina Merkela z Dylu Team a tytuł najlepszego zawodnika przypadł Szymonowi Jendrzejowi z ekipy 10 Niedziela. Nie obyło się również bez nagród rzeczowych, piłka do piłki nożnej powędrowała do zwycięskiej drużyn a rękawice bramkarskie otrzymali: golkiper Szybkich i Wściekłych oraz weteran rozgrywek piłkarski Bogdan Cupryś z 10 Niedzieli. Burmistrz podziękował wszystkim za sportową rywalizację, jednocześnie nadmienił, iż rozgrywki w Ozimku się rozwijają, gdyż w poprzedniej edycji wystartowało osiem drużyn a w obecnej już dziewięć oraz zaprosił do udziału w edycji Wiosna 2017, miejmy nadzieję, że w szerszym składzie . Po części oficjalnej wszystkie drużyny zaproszone zostały na drobny poczęstunek przy ognisku.  

ORLIK - LIGA ZAKONCZENIE 2016 ORLIK - LIGA ZAKONCZENIE 2016 ORLIK - LIGA ZAKONCZENIE 2016 ORLIK - LIGA ZAKONCZENIE 2016 ORLIK - LIGA ZAKONCZENIE 2016 ORLIK - LIGA ZAKONCZENIE 2016 tabela IX kolejka

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2017-03-30 15:09
  • |
  • Licznik odwiedzin: 32 006 817