rok założenia:1994

Siedziba: Gminny Zespół Szkól ul. Korczaka

Trenerzy: Bartłomiej Barański, Dariusz Sworeń,  Mariusz Sykulski tel: 694924094

logo_klubu_z_tygrysem

W dniach 07-09.10.2016 w Bielsku Białej odbył się największy turniej Karate WKF w Polsce "Polish OPEN". Wzięło w nim udział ponad 1000 zawodników reprezentujących 146 klubów z 31 krajów. Wśród nich znalazła się zawodniczka Klubu Karate Nidan - Natalia Szponder. Był to jej pierwszy start w tym sezonie, który sama ocenia za udany. Startowała w dwóch konkurencjach seniorskich kumite. W kategorii wagowej, w której miała 13 konkurentek stoczyła aż 4 walki. Pierwszą walkę wygrała 1:0 z zawodniczką z Łotwy, kolejną z Anglii, o wejście do finału pokonała reprezentantkę Słowacji, w finale uległa 6:3 z utalentowaną zawodniczką Ukrainy, aktualną wicemistrzyni europy utrzymującą się w rankingu światowym na 3 miejscu. Ostatecznie Natalia zajęła wysokie 2 miejsce. W kumite open, w drugiej walce przegrała z koleżanką z Kadry Narodowej z wyższej kategorii wagowej, która niestety później uległa z wyżej wymienioną Ukrainką. Z Klubu Karate Nidan oprócz Natalii brązowy medal zdobyła Wiktoria Grejner w kategorii kumite juniorek.